21. 2. 2017
V dnešním článku bych Vás ráda seznámila s produkty Mrtvého moře, které u nás najdete v sekci zdravý styl - relaxace. Přestože tyto produkty u nás nabízíme relativně krátkou dobu, našli si už své uživatele jak na e-shopu, tak i v naší optice.
Zejména jsou vyhledávány zákazníky, kteří mají obtíže s lupénkou a bolestivostí kloubů a svalů. Velmi oblíbený je u nás krém na ruce a tělové mléko, oba tyto přípravky působí blahodárně na suchou a popraskanou pokožku právě v zimním období.
1. Rozdíl mezi solí z Mrtvého moře a solí z jiných moří?
Mrtvé moře leží 1300 stop pod hladinou moře v údolí Jordánu a je tak nejnižší přirozené místo na zemi. V průběhu 3 milionů let od svého vzniku obsah soli ve vodě postupně stoupal důsledkem odpařování vody. Obsah soli v ostatních mořích dosahuje kolem 3 %, koncentrace solí v Mrtvém moři je skoro 32 %.
Nejzajímavější je však fakt, jaké má tato sůl složení. Zatímco běžná mořská sůl obsahuje 97 % chloridu sodného, sůl z Mrtvého moře obsahuje jen kolem 16 % tohoto minerálu. Za to jsou hojně zastoupeny další minerály jako je draslík, hořčík, bromid a sulfát.
2. Kdy se používá sůl z Mrtvého moře?
Sůl z Mrtvého moře je obecně doporučována jako regenerační a kosmetický prostředek pro zdravé lidi. Ovšem jsou prokázané i účinky u osob s kožními nemocemi, jako jsou ekzémy, akné, ichtyózy. Dále pak blahodárně působí při revmatismu, artritidě, bolestech kloubů a svalových křečích.
3. Co je zvláštního právě na soli z Mrtvého moře KAWAR?
Tato sůl se pečlivě vybírá a zpracovává pouze ze severní části Mrtvého moře. Dosahuje tak vysoké průhlednosti a čistoty krystalů soli s minimálním obsahem písku a kamínků. Je tak dosaženo díky opakovanému mechanickému čištění. Není použito žádného chemického čištění, aby se neporušilo původní přirozené chemické složení této soli.
4. Jaký má vliv na organismus sůl z Mrtvého moře?
Sůl KAWAR svým minerálním složením zlepšuje metabolismus buněk a přispívá k jejich regeneraci a obnově. Působí také jako dezinfekční prostředek při odstraňování škodlivých látek z kůže.
Ionty sodíku odstraňují kožní šupiny, a tak zlepšují propustnost kůže. Ta se stává pružnější a zlepšuje stav suché pokožky.
Hořčík, který je obsažen v soli z Mrtvého moře je zas nezbytný pro metabolismus buněk.
Draslík zase zlepšuje oxidaci a reguluje elektrický proces svalů a nervového systému.
Bromid je v této soli obsažen 50x více než v jiných solích, což zvyšuje relaxační účinek.
5. Jak používat sůl z Mrtvého moře?
Tuto sůl rozpustíte ve vaně s teplou vodou kolem 37°C. Doporučené množství soli je mezi 250 až 500 gramy. Společnost KAWAR doporučuje do této koupele přidat malé množství stolního oleje, asi jednu čajovou lžičku. Doba lázně má být kolem 30ti minut a pak osprchovat tělo vlažnou vodou. Nepoužívejte již mýdlo ani sprchový gel, sůl a minerály odstraní nadbytečný tuk a nečistoty sami. Opakovat lázeň lze kdykoliv podle pocitu nebo potřeby.
6. Jaké jsou účinky bahna z Mrtvého moře?
Omlazuje pokožku - bahno z Mrtvého moře pomáhá pleti regenerovat a obnovit buňky a tím zabraňuje jejich stárnutí.
Stimuluje krevní oběh - bohaté minerální látky a bahno podporují krevní oběh, a tak je zvýšen přísun kyslíku. Odstraňují se tak toxiny z kůže a pokožka je pak projasněná a zpevněná. Při aplikaci bahna i chvilku po umytí můžete cítit teplo a lehké brnění, což znamená, že bahno správně účinkuje.
Hluboce očišťuje - proniká do pórů pokožky a vstřebává nahromaděné nečistoty a nadbytečné tukové sekrety.
Odstraňuje odumřelé buňky - přírodní zrnka obsažená v bahně při jemné masáži účinně odstraňují odumřelé buňky pokožky.
S obdivem k přírodě
Vaše Šárka Hánělová, DiS.